Üst
Connected One / Anasayfa  / Can Faga, PUBLICIS GROUPE Türkiye’nin Yönetici Kreatif Direktörü Oldu

Can Faga, PUBLICIS GROUPE Türkiye’nin Yönetici Kreatif Direktörü Oldu

Publicis Groupe Türkiye, Publicis İstanbul Yönetici Kreatif Direktörü Can Faga’nın 5 Şubat itibariyle Publicis Groupe Türkiye’nin tüm yaratıcı ajanslarından sorumlu Yönetici Kreatif Direktörü oldu.

Can Faga yeni görevinde Publicis Groupe’da çalışan tüm yaratıcı ekiplerden, yaratıcı çözümlerden ve Groupe’un bu alandaki gelecek planlarından ve vizyonundan sorumlu olacak; bu konuda Publicis Groupe Yönetim Kurulu üyeleri Özlem Öğüt ve Kurtuluş Eker; ve Publicis Groupe CEE bölgesi Chief Creative Officer’ı Jorg Riommi ile bire bir çalışacak.

 

Publicis Groupe CEO’su İnanç Dedebaş, ”Groupe olarak en önemli odaklarımızdan ve iş dünyasının en büyük rekabetçi avantajlarından biri olan “yaratıcılık” konusunda çok önemli bir adım atıyoruz. Birçok ülkede açılan ve ataması yapılan bu rol için, Can gereken tüm liderlik özelliklerine fazlasıyla sahip. Can’ın liderliğinde ajanslarımız, bütünleşik iletişim için tamamlayıcı yetenekleri daha hızlı bir araya getirecek. Ayrıca bu yapıda, ajanslarımız markalar için pozitif etki yaratmak ve müşterilerimizin işlerini büyütmek hedefiyle; standartlarını daha da yukarıya çekecek. Farklılaşan, hatırlanan, beğenilen ve konuşulan işler yaratmaya devam edecekler.” diye belirtti.

 

Can Faga, 2002 yılında Ogilvy’de başladığı kreatif kariyerine, McCann, Rafineri, DDB&Co ve Mullen Lowe gibi reklam ajanslarında devam etti. 2015 yılında ise Publicis Istanbul’a katıldı. Can, başta 3 Cannes Aslanı olmak üzere; Epica, Eurobest, Golden Drum, Effie ve Kristal Elma gibi yarışmalardan da birçok ödül ve 5 Büyük Ödül ile döndü. Ayrıca, Eurobest, Dubai Lynx ve Cannes Lions’ta jüri üyeliği yaptı.

 

Business Intelligence

Starcom Mediavest Group Business Intelligence, data analizi ve tüketici içgörüsü alanlarında hizmet veren SMG birimidir. Reklam yatırımıyla elde edilen değerin ölçülmesi ve maksimize edilmesini amaçlar.

Top