Üst
Connected One / Anasayfa  / PUBLICIS GROUPE ‘One Day’ Buluşmalarının İkincisi “Sports Day” Gerçekleşti.

PUBLICIS GROUPE ‘One Day’ Buluşmalarının İkincisi “Sports Day” Gerçekleşti.

Publicis Groupe Türkiye’nin her yıl farklı bir temayla pazarlama dünyasının değişen dinamiklerini yorumladığı “One Day” Buluşmalarının ikincisi bu sene «Spor odaklı pazarlama iletişimi» temasıyla Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşti.

 

Publicis Groupe Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlikte hizmet verdiği yüzlerce marka temsilcisini ve iş ortaklarını ağırladı. Sports Day’de, konusunda uzman Publicis Groupe küresel konuşmacıları ve markalarıyla birlikte spor odaklı marka işbirlikleri, espor, spor influencer pazarlamasındaki son gelişmeler ve fikirler aktarıldı.

 

Sports Day konuşmacıları arasında; Publicis Sport & Entertainment küresel lideri Ben Cronin, Publicis Sport & Entertainment Business Director James Anderson, Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Özdemir, Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, Fenerbahçe Chief Revenue Officer’ı Murat Dülge, P&G Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü İpek Ersavaş ve Eski Milli Basketbol Oyuncusu Şükran Albayrak yer aldı.

 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Publicis Groupe Türkiye CEO’su İnanç Dedebaş: “Bugün Dünya genelinde spor sponsorluklarına harcanan para yaklaşık 66 milyar dolar. Eğer tüm bu bütçe bir ülkenin olsaydı milli hâsıla büyüklüğünde dünyada ilk %30 içerisinde olurdu. Bugün burada, markaların pazarlama dönüşümü için sporu itici güç olarak nasıl kullanabileceğine dair bilgi sahibi olarak ayrılmayı amaçlıyoruz.” diyerek günün çerçevesini çizdi.

 

Programın devamında markaların spor iletişimini nasıl kullandığına dair en iyi örnekler izlenirken, spor influencer pazarlaması, yükselen trend espor ve markalar için en etkili spor işbirlikleri yorumlandı. Etkinliğin sonunda ise Publicis Sport & Entertainment Küresel Lideri Ben Cronin ve Publicis Groupe Türkiye CMO’su Kağan Yıldızalp eşliğinde Publicis Sport & Entertainment Türkiye lansmanı gerçekleştirildi.

 

Business Intelligence

Starcom Mediavest Group Business Intelligence, data analizi ve tüketici içgörüsü alanlarında hizmet veren SMG birimidir. Reklam yatırımıyla elde edilen değerin ölçülmesi ve maksimize edilmesini amaçlar.

Top