Üst
Connected One / Anasayfa  / Haydi giyin o ayakkabıları!

Haydi giyin o ayakkabıları!

Big data, machine learning, marketing automation, DMP, CDP, DCO, O2O…

 
Yüzlerce medya kanalı, yüzlerce metrik, raporlar, KPI’lar, içinden çıkılamaz çoklukta veri arasında yolumuzu kaybettiğimiz ve sadece akışta sürüklendiğimiz anlar hayatımızın çoğunluğunu oluşturmaya başladı.

 
Dijitalleşme son hızda devam ederken, offline ve online kanallarımız arasında birbirinden farklı dinamiklerde iş alanlarını yönetirken doğru kararlar almak hiç olmadığı kadar zor.

 
Teknoloji insan zihni ile göremeyeceğimiz birçok gelişim alanı ve fırsatı önümüze sunuyor. Ama aslında bu gelişim alanlarını kullanabilmek için öncelikle doğru yere bakmamız gerekiyor.

 
Peki doğru yere bakıyor muyuz gerçekten? Sizce de veri ve teknoloji arasında sıkıştığımız pazarlama dünyasında çok basit bir detayı çoğunlukla gözden kaçırmıyor muyuz?

 
Tüketiciyi…

 

 

Turkey Game Market Report 2021

En son ne zaman tüketicinizin yerine kendinizi koyup; onun ihtiyaçlarını, karar verme mekanizmasını, platformlarınız içerisindeki deneyimini gözden geçirdiniz?

 
Haydi gelin küçük bir egzersiz yapalım. Bildiğiniz her şeyi unutun, en başa dönün ve giyin o ayakkabıları.

 
Sonra da tüketicinizin adımlarını en başından sonuna kadar takip edin.

 
Şimdi tüketici sizsiniz. Onun ihtiyaçlarını, beklentilerini sahiplenin ve bu yolu tüketicinizin yerine yürüyün.

 
Ama unutmayın, dışarıda sizinle aynı hizmeti, aynı ürünü sunan rakipleriniz var. Tüketiciniz bu hakkının farkında… Hızlı karar vermeyecek, alternatifleri olduğunu biliyor ve en iyisini tercih etmek istiyor. Bu yolu yürürken acımasız olun, çünkü tüketiciniz öyle olacak.

 
Ve inanın bu küçük egzersizlerinizde fark edeceğiniz küçücük detaylar, iletişimlerinizde ve satış kanallarınızda yapabileceğiniz küçücük iyileştirmeler, bir çığ gibi büyüyecek ve iş sonuçlarınızda muhteşem performans katkıları sağlayacak iyileşmelere yol açacak.

 

 

Haydi ne duruyorsunuz!

 
Tüketicinizin ihtiyacını sahiplenin. Alın o telefonu elinize ve en başından başlayın. İhtiyacınızı arayın ve tüketicinizin yolculuğunu deneyimleyin.
Keyifli yolculuklar dilerim.

 
Not: Egzersizleriniz esnasında gözlemlediğiniz bulguları veri ile desteklemeyi unutmayın. Bu bulgular sadece sizin için yol gösterici olacaktır. Gözleminizi destekleyecek veriler arayın, doğru sonuçlara ulaşabileceğiniz bir veri elinizde yoksa, öncelikle bu verilere sağlıklı ulaşabilmenizi sağlayacak ölçümleme geliştirmeleri yapın.

Business Intelligence

Starcom Mediavest Group Business Intelligence, data analizi ve tüketici içgörüsü alanlarında hizmet veren SMG birimidir. Reklam yatırımıyla elde edilen değerin ölçülmesi ve maksimize edilmesini amaçlar.

Top